uteplennya-zhitla-efektivne-znizhennya-vitrat-na-opalennya

Безпрецедентне підвищення тарифів на всі види комунальних послуг в Україні призвело до того, що оплата комуналки стала основною статтею витрат простих громадян країни. «Космічні» ціни на енергоносії, і перш за все на газ, змушують українців шукати різні способи зниження їх витрати.

Найбільш поширеним і ефективним варіантом зменшення витрат на обігрів житла є максимальне збереження тепла в приміщеннях. Саме тому попит на утеплення житла з кожним роком зростає.

Сучасне будівництво будинків передбачає їх теплоізоляцію ще на стадії зведення фасаду за рахунок застосування багатошарових матеріалів. Однак житловий фонд України на 70% складається з будинків, побудованих в радянський період. Тоді будівництво в основному велося з цегли та панельних блоків, що володіють низькими теплоізоляційними властивостями, а надійним теплом громадяни СРСР забезпечувалися, завдяки якісній роботі державної опалювальної системи і копійчаної вартості енергоносіїв для населення. Сьогодні власники житла змушені самі піклуватися про збереження нормальних умов для життя і зниженні витрат на оплату настільки дорогого опалення.

Зони витоку тепла

Найбільш значні втрати тепла (до 40%) відбуваються через зовнішні стіни будівлі, тому утеплення фасадів вирішує половину завдання. Однак якісне утеплення передбачає також усунення витоку тепла через всі можливі канали. Ними можуть бути холодні стелі й підлоги, горищні приміщення і підвали.

Способи утеплення зовнішніх стін

Сьогодні застосовується два способи утеплення фасадів: зовнішній і внутрішній. Зовнішнє утеплення стін визнано в середовищі фахівців найбільш ефективним. У процесі його проведення, крім основної, вирішується ще кілька важливих завдань: очищення стін, закладення тріщин, посилення звукоізоляції. Надійний захист фасаду від агресивних факторів зовнішнього середовища значно продовжує термін його експлуатації.

Внутрішнє утеплення фасадних стін має масу недоліків і допускається фахівцями тільки при неможливості їх зовнішнього утеплення. Пояснюється це тим, що при утепленні стін зсередини існує високий ризик розвитку негативних процесів, що призводять до швидкого їх руйнування і різкого збільшення тепловтрат. Так само, при внутрішньому утепленні «з’їдається» значна частина житлової площі.

Важливо пам’ятати! Який би спосіб утеплення не був обраний, роботи повинні проводитися тільки спеціально навченими співробітниками профільних фірм із застосуванням сертифікованих матеріалів. Тільки в цьому випадку можна гарантувати високу якість покриття і максимальний термін його експлуатації.